2022-05-16 19:30 Nemzeti Táncszínház Kisterem

Csönd

Pataky Klári Társulat

2022-05-17 19:00 Nemzeti Táncszínház Nagyterem

Fig_Ht

Frenák Pál Társulat

2022-05-18 19:00 Nemzeti Táncszínház Nagyterem

Emlékeink 65

Duna Művészegyüttes

A jövő csillagai

A jövő csillagai

Válogatás a Magyar Táncművészeti Egyetem táncművész hallgatóinak műsorából

Magyar Táncművészeti Egyetem

Nemzeti Táncszínház Nagyterem / 2021. november 12. 19:00

Műfajbalett

Felvonások száma2

Időtartam110

Egy oktatási intézményben mindig a szeptember az „újév”: a tanév kezdetén a mesterek számba veszik, ki mennyit nőtt, erősödött, ügyesedett, okosodott; milyen új tudásra, új műsorszámokra tett szert a nyár során. A tanévet aztán a rendszeres iskolai és próbamunka jellemzi; fellépések, versenyek, vizsgák várnak mindenkire, bármely szakirányon, bármelyik évfolyamban tanuljon is. Készülnek az új számok, alakulnak az új betanulások, melyeknek a Magyar Táncművészeti Egyetem Háziversenye biztosít bemutatkozási lehetőséget minden tavasszal. Ez fontos mérföldkő a nemzetközi megmérettetések szempontjából is. A döntőbe jutott és díjazott produkciókból láthatnak válogatást az előadásban.


Fellépnek a Magyar Táncművészeti Egyetem Táncművészképző Intézetének növendékei-hallgatói, akiket évfolyamvezető mestereik készítenek fel, valamint meghívott vendégeik.

MTE rektor: Fodorné Molnár Márta
Táncművészképző Intézet igazgató: Macher Szilárd

Művészképző Intézet tanszékvezetők:
Brieber Éva - klasszikus balett
Szurmayné Hortobágyi Gyögyvér - néptánc
Kalmár Attila - moderntánc és színházi tánc


I.rész
1. Csajkovszkij – Burmeister: A hattyúk tava III. felvonás – adagio Fülöp Anna – Cserháti Gergely IX- évfolyam
2. Díjátadás: Szakály György, Kossuth-díjas, egyetemi tanár, az MTE korábbi rektora – a zsűri elnöke
3. Minkus- Petipa: Don Quijote – Ámor variáció Papp Fekete Réka III. vegyes évfolyam
4. Csajkovszkij-Petipa: Csipkerózsika - 1 tündér variáció Trönnberg-Révai Leatícia III. vegyes évfolyam
5. Stip-Kalmár A.: Nwia Sánta Benedek IV. évfolyam
6. Aubry-Merza: Rezgések Merza Fruzsina V. évfolyam
7. Einaudi-Yurchenko-Zhang: Can't live without u Yurchenko Mariia, Zhang Yi Di VI. évfolyam
8. Glazunov- Petipa: Raymonda - Henriette variáció Szabó Rozina VI. évfolyam
9. Hacsaturján-Majorov: Hagymácska - Meggyecskék tánca Papp Fekete Réka, Trönnberg Révai Leatícia III. vegyes évf
10. Menken-Barna M.: Aladdin Színházi tánc II. évfolyam
11. Minkus-Petipa: Paquita variáció Egerházi Thália VI. évfolyam
12. Adam-Coralli-Perrault: Giselle - Albert variáció Boboi Felix VI. évfolyam
13. Csajkovszkij-Grigorovics: Fekete hattyú variáció Szepsi Dóra VI. évfolyam
14. Drigo-Petipa: Harlequinada variáció Németh Lili V. évfolyam
15. Weber - Szitt M.: Etűd III. vegyes évf. fiúk
16. Pachelbel- Szitt M.: Canon in D III. vegyes évf. lányok
17. Csajkovszkij-Petipa: A hattyúk tava - Herceg variáció Koizumi Juza VIII. évfolyam
18. Csajkovszkij-Petipa: A hattyúk tava - Odília variáció Nagy Gvendolin VIII. évfolyam
19. Aszafjev-Vajnonen: Párizs lángjai: Philippe variáció Kökény-Hámori Kamill VII. évfolyam
20. Végső-Hortobágyi: Bonchidai magyar és román táncok Néptánc IV. évf.

1. Prokofjev-Barna M.: Klasszikus szimfónia VII. évfolyam
2. Noto-Grecsó Z.: In between one and two Egerházi Thália VI. évfolyam
3. Eilish-Kováts G.Cs.: 2222 Bank Lili VI. évfolyam
4. Aranjuez-Németh: Becsvágy Németh Lili V. évfolyam
5. King of the swingers - Kósa R.: Swing a szivárványon túl III.-IV.-V. évfolyam
6. Pugni-Petipa: Diana és Actaeon variáció Okura Iku VIII. évfolyam
7. Pugni-Petipa: Diana és Actaeon variáció Saito Hiraku VII. évfolyam
8. Arnalds-Csizmadia T.: Én is... Szabó Rozina, Gáspár Sámuel VI.-VII. évfolyam
9. Prokofjev-Lavrovszkij: Rómeó és Júlia - Júlia variáció Lengyel Dorottya VIII. évfolyam
10. Schumann-Kalmár A.: Beyond faces Kökény-Hámori Kamill VII. évfolyam
11. Bólya M.-Juhász Zs.: Rózsák Néptánc IV.lány évf.
12. Mészáros M. – montázs: Hinoki -részlet Modern V. évf.
13. oOoOO-Lengyel: Mask off Lengyel Dorottya, Nagy Gvendolin, Bán Kata VIII. évfolyam

Felkészítő mesterek:
Barna Mónika
Csizmadia Tamás
Fodorné Molnár Márta
Grecsó Zoltán
Hortobágyi Gyöngyvér
Kalmár Attila
Kazinczy Eszter
Kósa Roland
Kováts Gergely Csanád
Macher Szilárd
Medvecz József
Mészáros Máté
Nagy Tamás
Rémi Tünde
Szitt Melinda
Turi Sándor
Vdovicheva, Tatiana
Végh Krisztina
Végső Miklós
Volf Katalin

AJÁNLÓ

Budapesti bemutató - PILLANGÓK

Budapesti bemutató - PILLANGÓK

Székesfehérvári Balett Színház

Shooting Stars

Shooting Stars

Dutch National Ballet Junior Company

Shooting Stars

Shooting Stars

Dutch National Ballet Junior Company

Támogatók
musor / mutat / index